Главная страница » Новости » Новости Славутича и региона » Славутичани запалили свічки пам’яті

Реклама

Славутичани запалили свічки пам’яті

На Центральній площі міста славутичани о 16 год. 24 листопада долучилися до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті» та вшановували жертв Голодоморів 1921–1922, 1932–1933 та 1946–1947 років. 

Разом з усією Україною завмерли славутичани у скорботній хвилині мовчання. Світлим хрестом освітлювали свічки ХЛІБ, покладений на рушник. Настоятель громади УГКЦ отець Юрій Логоза провів богослужіння за тими, хто помер у страшні часи голодоморів. Пік Голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня...

Історія завжди повертається, і минуле належить не комусь окремо, а воно належить теперішньому і майбутньому поколінню. Пам’ять може служити уроком проти нових спалахів насильства, протистояти новим злочинам і помилкам. Саме тому необхідно пам’ятати тих, хто загинув у ті страшні роки .

Хвилюючим та емоційним став виступ громадської активістки Валентини Гусєвої. Сьогодні ми все частіше згадуємо ім’я американського історика Джеймса Мейса, який практично все своє життя присвятив дослідженню Голодомору в Україні.

Саме він запропонував традицію ставити на знак ушанування виморених голодною смертю запалену свічу у вікні своїх осель. 

Сьогодні в деяких вікнах славутичан горіли свічки.

– пам’ятаємо, а світ – визнає!

Теги: голодомор, пам’ять, вшанування, виступ

Добавить в: