Главная страница » Новости » Новости Славутича и региона » Як боротися з курцями у під’їздах

Реклама

Як боротися з курцями у під’їздах

 
Негативний вплив тютюнового диму на здоров’я – давно доведений факт, і з кожним днем все частіше говорять про те, наскільки погано просто знаходитися в компанії курця. Мова йде саме про пасивне куріння, яке надзвичайно негативно впливає на здоров’я людини. Адже під час простого вдихання тютюнового диму до організму потрапляють речовини, що спричиняють погіршення функціонування багатьох систем і органів.

Згідно з дослідженнями, щорічно від пасивного куріння помирає понад 600 тисяч чоловік у світі, з них в Україні – три людини за кожні дві години! За статистикою, 6 мільйонів людей у світі помирають від хвороб, викликаних курінням. Тобто пасивне куріння забирає життя 10% із них. Паління тютюнових виробів у під’їздах житлових будинків заборонено статтею 13 Закону України №2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» від 22.09.2005, а також рішенням Славутицької міської ради №286 «Про заборону споживання і продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 16.06.2010 та є адміністративним правопорушенням.

У кожної людини завжди є вибір: змиритися з тим, що сусіди або їхні гості курять у коридорах, на сходових клітинах багатоквартирного будинку, або ж боротися з цим.

Для тих, хто хоче «освіжити» повітря у своїх під’їздах, пропонуємо такий алгоритм дій:

1. Спершу вам необхідно спробувати домовитися з мешканцями будинку між собою. Розмістити оголошення про заборону паління із зазначенням норми Закону, що забороняє курити у під’їздах будівель.

2. Також ви можете звернутися із заявою до КП «ЖКЦ». Щоби вплинути на курців, працівники ЖКЦ повинні розвішувати у під’їздах будинків таблички з нагадуванням про заборону куріння та зазначенням суми штрафів: від 51 до 270 грн і до 340 грн при повторному правопорушенні.

3. Якщо порушники ніяк не відреагують на зауваження та попередження, потрібно переходити до наступного етапу – скаржитися до поліції на порушника. Звернутися зі скаргою на курця-порушника можна усно або письмово. Подати письмову заяву про вчинення адміністративного правопорушення ви можете до вашого дільничого інспектора. У своєму зверненні потрібно описати ситуацію, опираючись на кожен факт порушення та просити негайного реагування.

Проте часто є ризик, що порушника не буде покарано. Наприклад, якщо у поліції не буде доказів вчинення правопорушення (куріння в коридорі конкретної особи). Так, доказами факту куріння можуть бути відеозапис, фотографія моменту вчинення порушення, свідчення мешканців. Тож способів підтвердити факти порушення достатньо. Було б лише бажання людей витрачати власний час в інтересах свого здоров’я та здоров’я навколишніх.

Відповідальність за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, у тому числі в під’їздах житлових будинків, передбачена статтею 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної місцевої ради, – тягне за собою попередження або накладення штрафу від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51–170 грн). Повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170–340 грн).

Тому, перш за все, адміністративна комісія виконавчого комітету Славутицької міської ради звертається до курців: поважайте право оточуючих на свіже повітря і здоровий спосіб життя! Адже в іншому випадку на вас чекають штрафи.

К. А. ТОПЧІЙ,
відповідальний секретар адміністративної комісії

Теги: куріння, вплив на здоров`я

Добавить в: