Главная страница » Новости » Панорама » Потепління вдарить по здоров'ю українців: що варто знати

Реклама

Потепління вдарить по здоров'ю українців: що варто знати

 
Міжсезоння небезпечно для самопочуття

За прогнозами синоптиків, зима в Україні добігає кінця. Морози протримаються ще тиждень-другий, а ось вдень температура вже досягне 10 градусів тепла. Однак такий температурний "плюс-мінус" може негативно позначитися на самопочутті, особливо метеозалежних і людей, які страждають від серцево-судинних захворювань. Про це повідомляє "Обозреватель", посилаючись на заяву терапевта Наталії Гордієнко і кардіолога Вікторії Форосенко.

Згідно з інформацією, причина полягає в тому, що організм не встигає перебудовуватися під погодні та атмосферні зміни. Так, наприклад, судини не розширюються вчасно – скаче тиск, болить і паморочиться голова.

Підвищена вологість, характерна для міжсезоння, може стати причиною утрудненого дихання і почастішання серцебиття.

Краще вжити заходи, які допоможуть запобігти нездужання:

Уникайте переїдання

У міжсезоння не можна перевантажувати травну систему. Через перепади температур і вологість повітря процес кровообігу і без того порушено, а якщо при цьому переїдати, ситуація погіршиться.

Приймайте контрастний душ

Вранці, приймаючи душ, протягом 3-5 хвилин чергуйте холодний і гарячий потік води (по 3-5 секунд відповідно).

"Ця процедура тренує організм швидко перебудовуватися під зміни зовнішніх умов, – розповідає кардіолог. – При цьому вона покращує циркуляцію крові, а отже і живлення всіх органів і тканин".

Відкоригуйте прийом ліків

Якщо ви приймаєте які-небудь ліки (при діабеті, алергії, астмі, гіпертонії тощо), в міжсезоння варто звернутися до лікаря для коригування схеми лікування.

Форосенко зазначає, що при змінах (тим більш частих) температури навколишнього середовища, відбуваються скачки тиску і змінюється густина крові. Тому ефект від прийому деяких ліків також може змінюватися.

Їжте більше фруктів і овочів

Оскільки температурні зміни змушують організм постійно боротися за свій добробут, він витрачає величезну кількість поживних речовин і вітамінів.

Їх запас стрімко зменшується, і це теж може позначитися на самопочутті.

Терапевт рекомендує, щоб уникнути дефіциту, додати в свій раціон більше свіжих плодів. Нехай на вулиці весна, у них все одно залишилися необхідні для вашого хорошого самопочуття компоненти.

Нагадаємо, синоптики прогнозують, що в річках підніметься рівень води. Відомо, що особливу увагу рятувальники приділять Одеській області, де загроза залишається на високому рівні.

Теги: Україна, погода, здоров'я

Добавить в: