Главная страница » Новости » Панорама » Правила покупки валюти змінилися: в обмінниках чекає сюрприз

Реклама

Правила покупки валюти змінилися: в обмінниках чекає сюрприз

 
Від бізнесу більше не вимагають акредитивів при покупці долара під передоплату за імпортними контрактами

В Україні в черговий раз спростили валютні правила. З 23 листопада 2017 року українські компанії зможуть купувати безготівковий долар і євро під передоплату за своїми контрактами, котрі дають акредитив, пише “Стена”.

Обов’язковe вимогe про його купівлю було введено Нацбанком ще в 2015 р. На перших порах, без нього не можна було купити на міжбанку понад $500 тис., якщо валюта купувалася під передоплату за імпортними контрактами.

Акредитив підтверджував, що ВКВ справді йде на проплату за реальним контрактом, і гроші не виводяться з країни через якусь хитромудру схему.

У той же час бізнес постійно скаржився на те, що викладає за акредитиви десятки тисяч доларів. І постійно лобіював в НБУ пом’якшення цієї вимоги.

Не безрезультатно: спочатку в 2016 році планку з акредитивних вимог підвищили до $1 млн., а в квітні 2017 року і зовсім до п’ятимільйонних контрактів.

Повне скасування цієї вимоги було в дорожній карті Нацбанку щодо лібералізації правил для валютного ринку.

І відмова від даної умови може говорити про зречення бізнесу від даної схеми з виведення капіталів. Які механізми він тепер буде експлуатувати – скоро дізнаємося.

Нагадаємо, минулого тижня Рада в першому читанні проголосувала за бюджет, в якому закладені долар по 30 грн з наступного року. При цьому експерти попереджають, що в звичайних обмінниках долар коштувати значно дорожче, адже Кабмін завжди закладає в бюджет занижений курс.

Джерело: Politeka


Теги: валюта, долар, доллар, купівля, курс доллара, обмен валюты, обмін валют, покупка

Добавить в: