Главная страница » Новости » Фото и Видео » Як живе ліквідатор ЧАЕС?

лом

Як живе ліквідатор ЧАЕС?

В перші дні після вибуху на Чорнобильській АЕС він був серед тих, хто рятував людей від наслідків найбільшої катастрофи в історії ядерної енергетики. Зараз Сергій Овчинник з села Горбове виживає за рахунок господарства. Самих пенсії в 1300 гривень і доплати на харчування — 199 грн – хворому чоловікові не вистачає. Наша знімальна група у 32 річницю аварії на ЧАЕС їздила дивитись, як живе її ліквідатор. 
20 років тому у Сергія Овчинника підозрювали рак крові. Тоді діагноз не підтвердився, але лікарі робили невтішні прогнози. Чоловік на них не зважає – каже, сил тримати господарство вистачає, і добре. У нього статус учасника ліквідації аварії на ЧАЕС 2 категорії. В травні 1986 року Сергія викликали до військкомату, звідти відправили в Чорнобиль — ремонтувати техніку, яку приганяли з атомної станції.

Тридцять два роки тому то була велика зарплатня, каже Сергій. Тому сподівався і на відповідну пенсію. Розраховував і на доплати, бо втратив здоров’я через високу дозу опромінення. Зараз на місяць отримує трохи більше півтора тисяч гривень.

Крім цієї суми, Сергій має пільгу на оплату комунальних послуг — платить за них 50%. Безкоштовно отримує деякі медичні препарати.

Тримати господарство — курей, свиней, коня і 25 соток городу , — пояснює Сергій, мусить. Пенсії і пільг ледь вистачає, аби вижити. Чоловік показує грамоту, отриману на чергових урочистостях. Каже, прикро, що про чорнобильців згадують двічі на рік – у грудні на день ліквідатора та у квітні, в день аварії на ЧАЕС.

«Сівер-центр»

Теги: Сергій Овчинник, Чорнобильська АЕС, ЧАЕС, ліквідатор, «Сівер-центр»

Добавить в: