slavutich.cn.ua

Експерт спрогнозував осіннє падіння гривні

Найближчим часом курс долара почне стабільно зростати.

Про це заявив директор економічних програм Василь Юрчишин. Експерт наголосив, що гривня веде себе цілком зрозуміло, передбачувано і прогнозовано. Осінь для України є сезоном девальвації, тому скоро курс національної валюти почне знижуватис, пише Сегодня. За словами експерта, гривня зростала до кінця літа через вибори.

"Специфіка України така, що під час виборів у країну приходять специфічні капітали, і це сприяє зміцненню гривні", - підкреслив він. Водночас загострений інтерес іноземних інвесторів до українських цінних паперів експерт називає непередбаченою обставиною. "Швидше за все, це обумовлено діями міністерства фінансів і Нацбанком, тому що прибутковість облігацій і ставки рефінансування надзвичайно висока, 18-19%", - пояснив Василь Юрчишин. Перше масове погашення таких облігацій має відбутися вже у вересні, і це відразу позначиться на курсі гривні.

"Відмітка у 25 гривень протягом останніх трьох років виступає в якості значущого рівня, поблизу якого зростання української валюти втрачає чинність. Схоже, цей сценарій стався у серпні, незважаючи на те, що гривня стала лідером за приростом до долара з початку року, додаючи в якийсь момент більше 10%", - зазначив керівник EXANTE України Володимир Позній. Аналітик додав, що торгові війни і ослаблення валют країн також можуть сприяти послабленню гривні.

Теги: валюта, курс, гривня, долар