Главная страница » Новости » Панорама » 10 порад, як вберегтись від спеки
чери

Реклама

10 порад, як вберегтись від спеки

У спекотний день краще утриматися від виходу на вулицю від 10.00-11.00 години і до 15.00-16.00, коли сонце припікає найбільше. Особливо це стосується старших людей і тих, хто страждає від високого тиску. Не варто гуляти у цей час також із малими дітьми та немовлятами,

Якщо ж ви таки вирішили вийти, то варто пам'ятати про те, що:

- перед виходом на вулицю треба нанести на відкриті ділянки шкіри крем, який захищає від ультрафіолетового проміння.

- одягнути той одяг, який не буде прилягати до тіла, а забезпечуватиме доступ повітря до шкіри. Найкраще одягати речі з натуральних тканин – бавовни, льону або шовку, а не штучних, які унеможливлюють доступ повітря до шкіри.

Одяг повинен бути також достатньо тонким.

Не забудьте також про головний убір – кашкет, панамку або легкий літній капелюх.

Візьміть з собою воду. Варто періодично пити воду невеликим ковтками.

Уникайте тривалого перебування під відкритими променями сонця. Намагайтесь перебувати у тіні.

Удома

У години найбільшої спеки не відкривайте вікна і двері на балкони. Краще провітрювати дім у ранкові і вечірні години, коли спека спадає. 

Кондиціонер не варто вмикати на надто низькі температури. Так ви уникнете теплового шоку, коли вийдете на вулицю.

Якщо у вас вдома немає кондиціонера, а температура надто висока, то варто одягнутись якомога легше і час до часу приймати прохолодний душ.

Їжа

У спекотні дні варто уникати алкоголю та гострої їжі. Холодне пиво охолоджує лише на короткий час, але потім в організмі залишається лише алкоголь. Щоб позбутися алкоголю, організм використовує запаси води – зневоднюється. Щоб уникнути зневоднення, треба пити знову і не пиво, а воду.

Уникайте напоїв, які містять кофеїн і самої кави – вони зневоднюють організм. Уникайте також занадто солодких і густих напоїв, газованих солодких напоїв, які містять забагато цукру. Вони втамовують спрагу лише на короткий час. Уникайте також занадто холодних напоїв – можете легко підхопити ангіну.

Не варто їсти занадто жирні страви або смажені. Організмові важко їх перетравити.

У спеку треба пити 2-3 літри рідини – це може бути розбавлений водою сік цитрусових або інших фруктів. Можете додавати до води також м’яту. Взагалі їсти свіжі овочі, фрукти і зелень в спеку – дуже добре.

Симптоми теплового удару:

- відчуття загальної слабкості

- біль в голові і запаморочливість

- прискорений пульс

- блювота

- температура, озноб, судоми

- незважаючи на спеку, ви перестали пітніти, а шкіра гаряча і має температуру до 40 градусів

- втрата орієнтації

- нетипово блідий колір шкіри

- сонячні опіки

- втрата свідомості

У таких випадках варто невідкладно телефонувати до лікаря.

Для автомобіля

Може здаватися, що автомобіль із кондиціонером – це порятунок від спеки. Для пасажирів – так, але не для самого автомобіля. Ввімкнутий кондиціонер – це додаткове навантаження для двигуна і збільшене споживання пального. То ж перед виїздом перевірте рівень охолоджувальної рідини і рівень масла у двигуні. Для чого мати належний рівень масла? Бо масло не лише виконує функцію змащення деталей, але й їх охолодження. Якщо масла бракуватиме, деталі нагріватимуться швидше і двигун перегріється.

Щодо охолоджувальної рідини, то варто переконатися, що вона не витікає з системи і в подорожі ви не залишитись із порожнім радіатором. Краще взяти з собою запас охолоджувальної рідини. Варто перевірити стан шлангів – якщо вони не гнучкі, еластичні, о їх варто профілактично замінити.

Варто звернути увагу й на сам радіатор. Якщо він заліплений брудом, пилом - очистити його, оскільки він швидше перегріватиметься.

Теги: обережність, спека, тепловий удар

Добавить в: