Главная страница » Новости » Новости Славутича и региона » 86» відбудеться вп’яте: місто нових ідей готується до фестивалю
чери

Реклама

86» відбудеться вп’яте: місто нових ідей готується до фестивалю

 

У травні 2018 у Славутичі вже вп’яте проходитиме Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» - фестиваль про міста, природу, цивілізацію у сучасному кіно, мистецтві, урбаністиці. Розпочався проект з 2012 року, як маленька кураторська ініціатива, і з того часу було проведено вже чотири успішних фестивалі, що охопили аудиторію до 3000 людей, включаючи міжнародних гостей.

За цей час було показано близько 100 документальних фільмів, засновано два національних кіноконкурси, один з яких водночас є лабораторією для молодих незалежних режисерів (MyStreetFilmsUkraine), проведено виставки фотографії, ленд-арту, урбаністичні дискусії, музичні перформанси. Так, поступово, Славутич перетворюється на важливу локацію для культурного туризму, місто переосмислює своє травматичне минуле і вибудовує нову ідентичність – міста нових ідей.

Нещодавно, 23 листопада, в Офісі підтримки громадських м.Славутича відбувся черговий показ 86: Кіноклуб – спільної ініціативи «86» та КП «Агентство регіонального розвитку». Такі покази відбуваються регулярно, щочетверга о 19.00 в приміщенні Офісу. Цього разу славутичани зібралися разом, щоб подивитися цикл короткометражних фільмів MyStreetFilmsUkraine. Цей альманах короткометражного кіно розповідає про «непопсові» міста України. Проект існує в форматі щорічної освітньої програми фестивалю «86». Кожна людина може надіслати на конкурс ідею фільму про своє місто, вулицю, сусіда, будинок. Півфіналісти отримують творчі консультації, технічну підтримку, досвідчених творчих наставників і можливість зняти власне кіно. Переможця конкурсу обирає міжнародне журі. За три видання MyStreetFilmsUkraine було знято 39 коротких метрів, цього разу у 86:Кіноклуб славутичани побачили: «Ма», «Я і Маріуполь», «Светлоград», «Металурги», «Заново».

Фільми представила присутнім глядачам директорка фестивалю «86» Надія Парфан.
Відбулася також й зустріч команди фестивалю з майбутніми волонтерами. На зустріч прийшли близько 25 активних славутичан, в основному небайдужі та активні школярі. Директорка фестивалю Надія Парфан, програмний директор Ілля Гладштейн, продюсерка Аня Белінська та локальна координаторка Арина Старовойтова розповіли як волонтерство колись змінило їх життя на краще, вплинуло на подальші професійні плани. Багато говорили й про те, як обожнюють Славутич за його архітектуру, природу, чисте повітря і комфорт, про те якими можливостями для особистісного розвитку амбітної молоді і дорослих людей можна наповнити місто.

Важливим також є, що цього дня на робочу зустріч також вперше збирався оргкомітет майбутнього фестивалю – представники місцевого бізнесу, громадські активісти, керівники міських організацій та установ, дирекція фестивалю. Спільно обговорили наступне – як додати фестивалю «лоску», як уникнути логістичних проблем, як залучити славутичан до усіх урбаністичних та кіно подій…

Наступного разу чекаємо на усіх шанувальників цікавого документального кіно у 86: Кіноклуб 30 листопада о 19.00. Ви зможете переглянути стрічку «Українські шерифи» (Україна, Німеччина, Латвія, 2015, 85 хв., режисер – Роман Бондарчук). У центрі сюжету –село Стара Збур'ївка, в якій через відсутність міліції функцію охорони громадського порядку взяли на себе двоє місцевих жителів – 50-річний Віктор Кривобородько і 44-річний Володимир Рудьковський. Віктор і Володя поєднують обов'язки міліціонерів і соціальних працівників – заспокоюють сімейні сварки, припиняють бійки між сусідами, шукають потопельників – загалом, займаються всім, окрім кримінальних злочинів. Показ відбуватимется за підтримки компанії «Артхаус Трафік» та проекту «Артхаус Клуб», що створений з метою розвитку кіноклубного руху в Україні та популяризації мистецтва кіно (http://arthousetraffic.com). До зустрічі в Офісі підтримки громадських ініціатив за адресою Проспект Дружби Народів, 7 (БК «Енергія», ІІ поверх). Контактна інформація за телефоном 2-22-50.

Теги: кіноклуб, 86, Арина Старовойтова

Добавить в:
 
 
сайт Объява