Главная страница » Новости » Новости Славутича и региона » Про що домовилися з «Укртелекомом»?

Реклама

Про що домовилися з «Укртелекомом»?

Основним законодавчим актом, який регулює порядок надання пільг “чорнобильцям”, є Закон «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідно до Закону, для 1 та 2 категорій “чорнобильців” передбачається 50-відсоткова знижка абонентної плати за користуванням квартирними телефонами. Ця послуга раніше відшкодовувалася «Укртелекому» за рахунок Державного бюджету. 


Проте останнім часом суди почали приймати рішення про те, що саме місцеві бюджети повинні нести відповідальність за надані пільги та сплачувати їх. Так, 29 листопада 2018 р. до Господарського суду Київської області надійшла позовна заява від ПАТ «Укртелеком» до управління соціального захисту населення Славутицької міської ради про стягнення витрат, понесених внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах у сумі 1 356 620, 08 грн.

Після наказу Господарського суду Київської області від 14 травня 2019 р. були заблоковані всі рахунки незахищених статей управління соціального захисту населення. Для вирішення проблемного питання 20 червня у Славутичі за ініціативи міського голови Юрія Фомічева відбулася зустріч із директором Київської міської філії − керуючим філією Центрального макрорегіону ПАТ «Укртелеком» Андрієм Іванцем. У результаті перемовин вдалося досягти згоди про розстрочку платежів за рішенням суду на 24 місяці.

Таким чином, рахунки управління соціального захисту населення м. Славутич будуть розблоковані і ті верстви населення, які потребують соціальної допомоги (діти-інваліди, люди літнього віку, малозабезпечені та інші пільгові категорії), зможуть безперешкодно її отримати. Також на зустрічі було обговорено питання оплати за електроенергію, яку споживає обладнання, що задіяне в наданні послуг «Iнтернeт» та «Інтерактивне ТВ» мешканцям багатоквартирних будинків.

До речі, проникнення швидкісного Інтернету в будинки мешканців Славутича від «Укртелекому» сьогодні найбільше в Україні (з розрахунку на кількість населення). Під час обговорення було прийнято спільне рішення, що ПАТ «Укртелеком» вже до кінця поточного місяця повинно укласти відповідні договори та сплатити вартість спожитої електроенергії за весь попередній період споживання (із січня 2019 року). Крім того, «Укртелекомом» було взято зобов’язання привести до належного стану фасад будівлі в м. Славутич (проспект Дружби Народів, 3). Частково роботи будуть виконанні вже в поточному році.

Теги: домовленності, укртелеком, закон, пільги

Добавить в: