Главная страница » Новости » Панорама » Українці отримали платіжки з "боргом" - в уряді пояснили, що робити

Реклама

Українці отримали платіжки з "боргом" - в уряді пояснили, що робити

Борги, які з'явилися у червні в субсидіантів, у більшості випадків є незаконними. Ті, хто мали за жовтень 2018 – січень 2019 року невикористані субсидії, могли скористатися ними до кінця опалювального сезону, тобто протягом лютого-квітня 2019 року.


Якщо у травні була переплата, а в червні з'явився борг, то одержувачі житлових субсидій можуть вимагати у газовиків, тепловиків та інших надавачів комунальних послуг перерахунку.

Дізнатися причину боргу можна запросивши у комунальників помісячну роздруківку з інформацією про соціальну норму, скільки газу, води, тепла, світла фактично спожило домогосподарство, скільки сплачено і скільки зекономлено. І на основі цих даних визначити правомірність виставлення заборгованості та причини її виникнення.

Червневі платіжки за газ, електроенергію, воду та опалення у одержувачів субсидії з мінусом можливі лише у трьох випадках:

- заборгованість у червневій платіжці могла з'явитися у тих людей, які за травень не сплатити рахунки за комунальні послуги;

- сім'ї, які споживають більше за надані їм соціальні нормативи повинні доплатити за фактично спожиту послугу понад норму;

- якщо у субсидіанта до початку опалювального сезону (2018-2019 рр.) була накопичена заборгованість і не сплачена протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсидіантом самостійно.

Теги: платіжкі, борги, субсидії, комуналка, вода, опалення

Добавить в: