Главная страница » Новости » Панорама » Назвали фрукт, який стає дефіцитним і дорогим

Реклама

Назвали фрукт, який стає дефіцитним і дорогим

Кількість бананів у кількох країнах світу почала зменшуватися через глобальне потепління.


Воно призводить до поширення грибкової хвороби, яка пошкоджує листя бананів, пише CNN. Уперше грибкову інфекцію помітили в Гондурасі. З того часу вона поширилася в Бразилії, на Карибських островах, Гренадинах і Пуерто-Рико. Наразі грибок знайшли ще у Флориді. Грибкова хвороба сигатока пошкоджує листя рослин. Тому на них виросте в декілька разів менше бананів. Науковці вважають, що кількість плодів може зменшитися до 80% через інфікування грибком.

Окрім того, це може спричинити подорожчання бананів. Все через те, що попит на популярний фрукт залишається стабільним. Щоб боротися з інфекцією використовують велику кількість протигрибкових спреїв. "Це дуже дорого, обходиться для Коста-Рики. Близько 100 мільйонів доларів на рік, - пояснив викладач мікробної екології Ден Беббер.

Загалом з 1960-х років ризики зараження бананів цією хворобою зросли на 44,2% у районах Латинської Америки й Карибських островів. Це пов'язано зі збільшенням вологості й зміною температури, які спричинило глобальне потепління.

Теги: банани, глобальне потепління, інфекція, грибок

Добавить в: