Главная страница » Новости » Панорама » Як зменшити рахунки за опалення: думка експерта

лом

Як зменшити рахунки за опалення: думка експерта

У великих містах централізована система теплопостачання - найбільш економічно вигідна та енергоефективна. Проблема в тому, що українці не можуть контролювати власне споживання енергоносіїв, розповів Gazeta.ua Олександр Сергієнко, директор дослідницького центру "Інститут міста".


"Сьогодні поширені ситуації, коли люди платять за себе і сусіда. Тому борги за комуналку зростають. Щоб змінити ситуацію, споживачам треба індивідуальний квартирний лічильник і температурний регулятор на батарею. Крім того, встановити однакові технічні умови для всіх. Бо дехто незаконно врізає теплу водяну підлогу в батарею і розбалансовує систему", - пояснює Сергієнко.

Додає, що треба масштабні державні програми на утеплення житла та оновлення комунальної інфраструктури. Місцеві бюджети не можуть самостійно справитися з цим. "Люди клаптиково утеплюють квартири не від хорошого життя. У таких сім'ях за шафами шпалери заростають пліснявою та грибком. Сьогодні гроші на термомодернізацію житла виділяють для ОСББ. Останні переважно створюють у нових будинках. На "хрущівки" умови програми не розповсюджуються", - каже Сергієнко.

Теги: рахунки, опалення, експерт, зниження, витрати

Добавить в: