Главная страница » Новости » Новости Славутича и региона » Урок-застереження «Не дай зробити себе рабом!»

лом

Урок-застереження «Не дай зробити себе рабом!»

 

Тема сучасного рабства в світі не нова. Не перший раз вона обговорюється зі школярами, але тим не менше залишається злободенною. Цього разу восьмикласники висловили свою думку, як, на їх погляд, покласти край цьому ганебному явищу ХХI століття. Учнів неприємно вразив факт використання дитячої праці багатьма європейськими фірмами.

Причому працюють підлітки за копійки, що дозволяє компаніям отримувати більший прибуток. Школярі були шоковані, дізнавшись, що таліби викуповують дітей з 8-ми річного віку і готують з них смертників. У Мавританії до сих пір існує… сімейне рабство, де з покоління в покоління афромавританці харатін служать касті арабів-хасанів.
 

 


Уряд закриває на це очі, пояснюючи цей факт як історично сформовану традицію місцевого населення. У багатьох країнах світу продають людей у рабство, причому жінок і дітей в основному в сексуальне, а чоловіків − в трудове. Самий страшний і нелюдський вид торгівлі − це продаж людей для трансплантації органів. У неблагополучних країнах бідні сім'ї добровільно продають своїх дітей, щоби якось звести кінці з кінцями. Що ж відбувається в сучасному світі, в якому число рабів набагато більше, ніж воно було за часів Римської імперії?
 

Чому багато країн закривають очі на сам факт наявності рабства? Як же з ним боротися? Як зупинити продаж людей як товар? Це хвилює молодь, їй хочеться знайти відповіді на всі ці запитання. Є надія, що підростаюче покоління всерйоз візьметься за вирішення цієї проблеми. Уже зараз проходять флешмоби, мітинги протесту, де закликають раз і назавжди покінчити з рабством.


Учні одноголосно вирішили, що вони − за вільний світ без насильства і рабства!

Ольга КРОПТА,
завсектором клубної роботи
Славутицького ЗБІЦу Київської області 

Теги: застереження, рабство, учні, боротьба

Добавить в: