Главная страница » Блоги » Блог svoboda » Діяльність комісії з трудових спорів на ДСП ЧАЕС

Діяльність комісії з трудових спорів на ДСП ЧАЕС

10 Августа 2020 03:32   Просмотров: 1488
Метки: ктс, комиссия по трудовым спорам, нестеренко, орлов, Чаэс.
Добавить в:
Нравится Рейтинг поста: 0


 Я, Нестеренко Максим вже майже рік як очолюю комісію з трудових спорів Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська атомна електростанція».

Дивує той факт, що за рік існування КТС ДСП ЧАЕС мало хто звертався за допомогою у вирішенні трудових спорів .
КТС розглядає трудовий спір у десятиденний строк із дня подання заяви. Спір розглядається в зручний неробочий час та обов'язково у присутності працівника-заявника. Заочний розгляд спору допускається тільки за письмовою заявою працівника. За бажанням працівника при розгляді спору від його імені може виступати представник профспілкового органу або за вибором працівника інша особа (працівник, зокрема, може запросити і професійного адвоката).

КТС, як правило, розглядає спори про: а) переведення на іншу роботу та зміну умов трудового договору; б) використання належного працівникові часу відпочинку; в) накладення дисциплінарних стягнень; г) оплату праці; г) застосування до працівника норм і правил, установлених законодавством, колективними договорами та угодами, локальними актами підприємства тощо.

У разі невиконання роботодавцем рішення КТС у встановлений строк вона видає працівникові посвідчення, у якому вказуються найменування органу, що ухвалив рішення стосовно трудового спору, дати прийняття і видання та номер рішення, прізвище, ім'я, по батькові та адреса стягувача, найменування та адреса боржника, номери його рахунків у банках, рішення по суті спору, строк пред'явлення посвідчення до виконання. Посвідчення засвідчується підписом голови КТС (чи його заступника) та печаткою комісії. Згідно з п. 5 ст. 17 Закону України від 21 квітня 1999 р. "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів, у тому числі посвідчення КТС, що видаються на підставі відповідних рішень цих комісій.

Відповідно до Правових позицій, висловлених судовою колегією в цивільних справах Верховного Суду України в зв'язку з аналізом причин перегляду судових рішень у цивільних справах у 1996 р. (ухвала судової колегії в цивільних справах Верховного Суду України від 1 грудня 1997 р.), якщо громадянин на свій вибір звернувся за попереднім позасудовим вирішенням вимоги (наприклад, звернувся до КТС за вирішенням підвідомчого їй трудового спору), то в подальшому вимога вирішується з додержанням правил обраного ним порядку.

Тому не нехтуйте своїми правами звертайтеся через профспілкові органи, або ж безпосередньої до комісії трудових спорів ДСП ЧАЕС.

Враховуючи той факт що відповідно до вимог трудового законодавства ДСП ЧАЕС нехтує обов’язками щодо організаційно-технічного забезпечення КТС (надання обладнаного приміщення, друкарської та іншої техніки, необхідної літератури, організація діловодства, облік і зберігання заяв працівників і справ, підготовка та видача копій рішень і т. ін.) викладених у статті 223 КЗпП. Про недотримання котрих надісланий відповідний лист до управління Держпраці у Київській області. Прошу заявників звертатися до комісії з трудових спорів через профспілковий орган, або поштою, замовним листом на адресу: Комісія з трудових спорів ДСП «Чорнобильська АЕС» а/с 11, місто Славутич Київської області, Україна 07101.
Обов’язково збережіть квитанцію про відправлення та повідомлення про отримання листа, про необхідність котрого повідомте працівника «Укрпошти».

З повагою Максим Нестеренко
P.S: У разі якщо у вас виникнуть питання щодо діяльності комісії з трудових спорів ДСП ЧАЕС, звертайтеся до мене особисто за номером телефону 050 50 99 300 та перекажіть своїм знайомими працюючим на ДСП ЧАЕС про наявність такої комісії на підприємстві, можливо вони потребують нашої допомоги.

Добавить в: