Главная страница » Блоги » Блог kslv35 » Что делать с Зоной и Славутичем: предложения в Кабмин.

Что делать с Зоной и Славутичем: предложения в Кабмин.

2 Мая 2014 12:59   Просмотров: 1258
Метки: предложения в кабмин, го "небайдужі", будущее славутича
Добавить в:
Нравится Рейтинг поста: 0
Это - часть предложений, переданных в Кабинет министров Украины от славутичской общественной организации «Небайдужі».

"... Таким чином, у зони відчуження діє господарська система, у якій поєднані доволі різні цілі і завдання та єдине джерело фінансування – Державний бюджет. Така структура склалася не водночас, ії існування обумовлювали як об'єктивні, так і суб'єктивні фактори на різних етапах ліквідації наслідків аварії. Ефективність її функціонування залежить від багатьох факторів, та продовжує залишатися невисокою.
Необхідність досягнення ефективності на фоні дедалі більших труднощів з бюджетним фінансуванням робіт у 30-км Зоні відчуження - це додатковий поштовх до активних дій. Зокрема, пропонується розглянути можливість віднесення робіт, пов’язаних з безпосередньою діяльністью з виведення з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС та поводженням з РАВ до Міненерговугілля, забезпечивши комплекс робіт фінансуванням за рахунок тарифу на електроенергію (довідково- сьогодні підвищення тарифу на 1 коп. дозволить залучити близько 780 млн. грн./рік) і таким чином значно зменшить тиск на Державний бюджет України. При цьому можливе проведення оптимізації структури самої Чорнобильської АЕС та зменшення функцій, які дублюються з іншими підприємствами Зони відчуження (сервісне обслуговування, транспорт, харчування тощо).
Треба сказати, що комплексного вирішення проблеми “зони” неможливо досягти без інтеграції до цієї території всього потенціалу міста Славутич. Мова йде не лише про робочі місця для славутчан, - відомча приналежність підприємств давно потребує концентрації і єдиного керування, створює центробіжні тенденції у вирішенні будь- яких питань, в т.ч. і робочих місць.
Саме Славутич, де існує необхідна інфраструктура, діють офіси міжнародних «чорнобильських» проектів, соціально-психологічний центр ЮНЕСКО, комплекс медичних закладів, створені для того, щоб бути базовим містом для управління комплексним вирішенням проблем наслідків аварії на ЧАЕС та управління процесами в 30-км зоні. Будівництво міста ще у 1987 році передбачало таку функцію, тому Славутич і володіє необхідною інфраструктурою для цієї діяльності.
Цілі сформульовані та відображені в діючих нормативно- правових актах. Але обмеження ресурсів вимагає від нас обгрунтованої доцільності виробничої діяльності в 30-км Зоні відчуження ЧАЕС. Пропозиції, які викладені в даному листі, мають за ціль зосередження зусиль саме для ефективного і комплексного вирішення проблеми наслідків Чорнобильської катастрофи.
Враховуючи викладене вище, пропонується:
1. Здійснити реорганізацію системи управління виробничим комплексом зони
відчуження, перевівши Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» в підпорядкування Міненерговугілля.
2. Рекомендувати НКРЕ передбачити в структурі тарифу на електроенергію, вироблену ДП НАЕК «Енергоатом», необхідний обсяг коштів для вирішення завдань виведення з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС та поводженням з РАВ.
3. Задіяти потенціал м.Славутич у питаннях управління виробничим комплексом зони відчуження та безумовного(обов'язкового) відселення..."

Добавить в: