Главная страница » Блоги » Блог VadimBondarenko » Три версії нової операції на Донбасі
СТО

Три версії нової операції на Донбасі

14 Мая 2018 11:08   Просмотров: 2254
Метки: оос, донбасс, украина
Добавить в:
Нравится Рейтинг поста: + 1
                   

У 2014 році новообраний президент Порошенко обіцяв закінчити антитерористичну операцію на сході країни в найкоротші терміни. "Антитерористична операція не може і не буде тривати 2-3 місяці. Вона повинна і буде тривати години ... Ми дуже незабаром подивимося вже на ефективність антитерористичної операції", - заявив Порошенко на брифінгу 28 травня, буквально через лічені дні після своєї перемоги на президентських виборах.

Однак практика показала, що нове керівництво явно недооцінило обстановку і свої можливості. Йшов час, президент мало не в кожному новорічному виступі обіцяв повернути Донбас під контроль України «вже в цьому році», а поняття «антитерористична операція» все менше відповідало дійсності. На четвертий рік бойових дій, в Києві нарешті усвідомили, що вся тема АТО перетворилася на фарс і привід для справедливої критики влади, тому треба щось міняти. Хоча не виключено, що до цієї розумної думки українське керівництво привели поради зарубіжних партнерів.

Отже, приблизно з початку цього року в пресу почали просочуватися дані про новий формат - Операцію об'єднаних сил. Журналісти, аналітики і експерти в жарких дискусіях намагалися визначити - а не фейк це, коли це трапиться і на яких умовах. Коли публіка була доведена до необхідного градуса хвилювання, Порошенко зробив уже офіційну заяву про те, що нова операція почнеться в травні, автоматично завершивши АТО, і однозначно призведе до якнайшвидшої перемоги над сепаратистами.

Однак президент так і не сказав найголовнішого: що ж таке планується зробити, чого не було зроблено за попередні чотири роки, і що забезпечить швидку перемогу? Тобто - що ж це таке - Операція об'єднаних сил?

Існує, принаймні, три версії пояснення суті майбутньої операції:

Перша, і найголовніша малоймовірна, - це силові дії проти захоплених територій по «хорватському» сценарієм. Для тих, хто не знає, - «хорватським» він називається по аналогії з операцією «Блискавка» ВС Хорватії проти сербських сепаратистів в 1995 році. Ситуація, що передує цим подіям, була майже однакова з нинішніх обставин на Донбасі. Тоді, під прикриттям миротворців ООН, ВС Хорватії протягом декількох діб зайняли територію і роззброїли сепаратистів. До слова, проходила операція теж в травні ... Наше військове керівництво насправді всерйоз обговорювало цю ідею, на підставі якої, власне, і було ініційовано питання введення миротворців на Донбас. Представники Генштабу не раз відвідували своїх хорватських колег для отримання консультацій та обміну досвідом. Однак ... Однак, є одне велике АЛЕ - за спиною сепаратистів перебуває Росія, яка, на відміну від Сербії, в найкоротші терміни організовує «Північний вітер» (як під Іловайськом) з очевидним результатом. А ще одну велику військову поразку Україна, як в моральному, так і в технічному плані, навряд чи переживе. Чинна влада точно. У Києві це прекрасно розуміють і навряд чи запустять силовий сценарій. Якраз непрямим підтвердженням такого стану справ є ВІДСУТНІСТЬ військових подробиць і заходів в анонсі нової операції.

Друга версія, хоч і зі зрадним відтінком, але набагато більш правдоподібна - це зміцнення влади президента. Відповідно до нових положень, президент, як верховний головнокомандувач, наділяється правами вводити воєнний стан або використовувати Збройні сили на території країни без схвалення Верховної Ради.

А тепер згадуємо, що в наступному році у нас вибори, в яких головні і реальні конкуренти Порошенко так чи інакше відзначені «печаткою» Зрадник і посібників агресору. Тобто, до виборів їх, може і допустять, але перемогти або змінити чинний формат правлячого олігархата не дадуть. У зв'язку з цим можливі масові народні хвилювання в регіональному масштабі - а тут вже поліцейськими силами навряд чи впоратися. Саме час буде оголосити подібні хвилювання черговим проросійським планом «Шатун», «Троя» (або що там ще в голову спаде) і ввести війська для приборкання акту гібридної агресії, нехай вона трапиться навіть на Тернопільщині. Так що, погодьтеся, версія має право на життя.

Однак я, будучи скептиком, дотримуюся третьої версії.

Третя версія - просто нічого не відбудеться. Тому що в країні в принципі нічого не відбувається. Просто тому, що до цього були гучні анонси інших епічних проектів - реформа поліції, євроінтеграція, переклад збройних сил до натовських стандартів. Це для прикладу. Але на виході - «менти» залишилися «ментами», в Віденську оперу і за сніданком в Париж їздять всі ті ж люди, а солдати як їли перловку з кількою в напівзатоплених наметах, так і продовжують їсти. Просто змінилася табличка, що, до речі, в психологічному плані дійсно працює! Ну, хоча б деякий час. А потім можна повісити нову табличку, виділивши, природно, чималі кошти з бюджету. У старому радянському бюрократичному лексиконі було поняття - «Імітація бурхливої діяльності». Так ось у мене чомусь мало сумнівів щодо того, що майбутня Операція об'єднаних сил - як раз і є та сама імітація.

Артур Божко (http://trembita.info/tri_versiji_novoji_operatsiji_na_donbasi.html)

Добавить в: