Главная страница » Блоги » Блог Rydenko » Уся провина - національність
СТО

Уся провина - національність

25 Декабря 2017 21:42   Просмотров: 1980
Метки:
Добавить в:
Нравится Рейтинг поста: 0
Замолоду мої бітьки опинилися у Хабарівському Краї - батько був військовим, ракетником. Жили на так званій "точці" - тобто у невеликому військовому гарнизоні посеред степу, якщо, звісно, можно назвати степом ту територію. Поряд, десь километрах у 10 від "точки" було село з дивною назвою "Виселки". Село було багате і охайне, люди, як на радянський кшалт, - дуже заможні.

З тих Виселок жінки кожного дня носили родинам військових домашнє молоко. Одну з тих жінок звали Оксаною - дивне, зовсім не місцеве ім'я. Одного разу при нагоді пані Оксана розповіла мамі, що у Виселках живуть українці, депортовані з Прикарпаття та Поділля у 1947 році.

В серпні 1947 їх вивезли з України, місяць поспіль просто викинули серед степу з потяга, а потім більше ста кілометрів гнали подалі від місця висадки та залізниці. В жовтні вони опинилися на місці тих самих Виселок, де, звичайно, на той час не було нічого - голий степ та сопки. Спитайте сибіряків, що таке жовтень у тамтешніх краях...

...Чоловіки викопали землянки. харчувалися якимось корінням - так і перезимували, втративши за холодів усіх діток до 5 років та літніх людей. Потім потроху піднялися на ноги та розбудувалися - українці ж! Після реабілітаціїї багато хто з них намагався повернутися в Україну - не дозволили. Так і жили у Виселках, у вигнанні.

Усієї їх провини була лише національність - українці.
Добавить в: